logo Oceľové šperky
Ako sa starať o oceľové šperky
Oceľové šperky sa vyrábajú z kvalitnej nehrdzavejúcej chirurgickej ocele, ktorá je dostatočne pevná, odoláva korózii a takmer ju nemožno poškriabať. Aj preto sú dnes také populárne. Takže ich netreba zložito čistiť, leštit. Pokiaľ sa o takéto šperky normálne staráte a netopíte ich v špine, čisteniu sa na dlhú dobu vyhnete. A pokiaľ príde čas, že sa šperk trochu zanesie, nemusíte mať obavy z umývania vo vode. Obvykle postačí šperk poriadne prepláchnuť, prípadne použijete mydlo. S čistením to nepreháňajte, šperk nedrhnite. Oceľový šperk je síce mimoriadne odolný voči poškriabaniu, ale keď veľmi „chcete“, poškriabať sa dá. Pozor i na rôzne chemické prostriedky iné ako mydlo. Oceľový prsteň je pri umývaní riadu lepšie sňať z prsta, pokiaľ si nie ste istí, že naňho čistiaci prostriedok nebude mať vplyv. Aj na umývanie šperku nepoužívajte akýkoľvek čistiaci prostriedok, pokiaľ neviete, či neobsahuje látky, ktoré sa s oceľou neznášajú.

To platí, pokiaľ ide o čisto oceľové šperky. Niekedy sú ale kombinované so vsadeným kameňom, napríklad zirkónovým. Také cudzie telieska sa do šperku vsádzajú, prípadne lepia. Najmä to lepenie môže byť problém, ak chcete na vyčistenie šperku použiť vodu. Z toho dôvodu si dávajte veľký pozor. V prípade vsadeného telieska by to nemal byť taký problém, no pri krkolomnej manipulácii so šperkom by mohol vypadnúť. Vsadený nemusí byť natoľko pevne, aby vydržal čokoľvek. Kúpiť si môžete i taký oceľový šperk, ktorý je pokovovaný vrstvou iného kovu. Na povrchu môže byť napríklad vrstva mosadze, ktorej žltá farba pripomína zlato, alebo máte dokonca pozlátený šperk. Tu je už starostlivosť o šperk väčším problémom. Musíte sa riadiť odporúčaniami pre daný kov.

Pokiaľ chcete navštíviť kúpele, veľký pozor! Obsahuje termálna voda kúpeľov síru? Potom pred vstupom do vody dajte dole a uschovajte si všetky vaše oceľové šperky, aj tie bez pokovovania a kamienkov, lebo oceľové sa so sírou veru nemusia.

A v neposlednom rade dbajte na seba. Do uší nie je vhodné dávať si viacero náušníc či iných ozdôb, materiálom ktorých je chirurgická oceľ. Ich váha môže totiž príliš zaťažiť chrupavky a tkanivo a poškodiť ich. To isté, samozrejme, platí pre piercingy na rôznych častiach tela.
 
DomovKontakt TOP JEWELS s.r.o.
Nová 22, 073 01 Sobrance
Tel.: 0948 666 665
 
Website templatesBusiness directory UKYellow pages USWebsite design companyWeb design directoryWeb design directory AustraliaWeb design directory CanadaFree jewelry web templates